Jakie są przyczyny i skutki impotencji psychogennej

                            Jak sama nazwa wskazuje impotencja psychogenna jest ściśle związana z psychiką mężczyzny dotkniętego tego rodzaju zaburzeniem  . Bardzo często mężczyzna sam tworzy w swojej głowie barierę, której na dłuższą metę nie jest w stanie przeskoczyć, ani poradzić sobie z nią, a wpływa ona na współżycie z partnerką, a mianowicie brak możliwości na wejście w stan erekcji .

Jest to proces skomplikowany, gdzie czasem kompleksy przeplatają się z małą pewnością siebie, stresem przed rozczarowaniem partnerki, a w niektórych sytuacjach to skutek wykorzystywania na tle seksualnym, które miało miejsce w przeszłości. Impotencji psychogennej nie sprzyja również menstruacja oraz oglądanie filmów pornograficznych, gdyż szczególnie w tym drugim przypadku mężczyzna narzuca sobie niewłaściwe wzorce postępowania i kreuje wypaczony obraz współżycia.

Skutki tego rodzaju impotencji są jak najbardziej klasyczne, a więc brak możliwości osiągnięcia wzwodu przez mężczyznę, nawet w sytuacji znacznego podniecenia. W tym momencie warto wspomnieć, że łatwo jest sprawdzić czy zaburzenia te mają faktycznie podłoże psychologiczne oraz emocjonalne, a mianowicie, jeśli problemy występują jedynie w trakcie zbliżenia z partnerką, a erekcja występuje o poranku, albo w trakcie menstruacji to przyczyna jest jednoznaczna. Kamagra na impotencje dla faceta.

Istnieje jeszcze jedna znacząca różnica między impotencją psychogenną, a impotencją organiczną (wywołaną chorobą, nałogami, itd.), gdzie ta pierwsza pojawia się nagle, bez żadnego ostrzeżenia, jednego dnia wszystko przebiega sprawnie, a następnego nie ma możliwości na wejście w stan erekcji. Impotencja organiczna z kolei przebiega stopniowo, w pierwszej kolejności problemy ze wzwodem pojawiają się sporadycznie, później coraz częściej, a w ostatniej fazie erekcja nie pojawia się już wcale (może to trwać nawet przez kilka miesięcy).

Impotencja psychogenna wymaga szczerej rozmowy z samym sobą, partnerką oraz terapeutą, a czasem korzystanie z hipnozy, która również często pomaga w walce z chorobami impotencji na tle emocjonalnym.