Dlaczego ludzie wybierają lektora?

Voice over to twórcza technika, w której głos aktora, piosenkarza, komika lub pisarza jest używany w produkcji audio lub wideo. Lektor jest zwykle odczytywany na głos przez inną osobę i może być również nagrany jako rzeczywiste nagranie. Lektorzy używają własnych głosów do nagrywania swoich scenariuszy i otrzymują opłatę za nagranie głosu. W niektórych sytuacjach piosenkarka jest zatrudniana do zaśpiewania wiadomości dla reklamodawcy. Lektor może stworzyć krótką wiadomość wideo do emisji w telewizji lub bezpłatnie w Internecie. Głos można również odtworzyć podczas przerwy na reklamę. Czasami lektorzy do reklam udostępniają próbki swoich prac online lub na forach dyskusyjnych.

Lektorzy potrzebują dobrej kontroli głosu, wyraźnego przekazu i dobrego głosu. Powinni też umieć czytać scenariusz. Większość lektorów używa systemu komputerowego do nagrywania i edytowania swoich nagrań. Po zakończeniu nagrywania głosu lektorzy mogą wysłać nagrania audio do studia i otrzymać rozsądną cenę. Lektorzy mogą tworzyć własną muzykę, ale może być wymagane przesłanie ich do wytwórni płytowej. Niektórzy artyści wolą wykorzystywać własną muzykę do autopromocji.

Kiedy wykonawca chce użyć nagrania, które nie zostało nagrane z edycją dźwięku, może samodzielnie stworzyć nagranie głosowe. Powinni upewnić się, że nie nagrywają nadmiernie głosu. Najlepiej byłoby nagrywać więcej niż jeden głos naraz. Po zakończeniu nagrywania głosu lektorzy mogą przesłać swoje nagrania do studia nagrań w celu wykonania masteringu. Po otrzymaniu rozsądnej stawki mogą przesłać swoje nagrania do sieci lektorów, która obejmuje sieci lokalne. Niektóre z tych firm nagraniowych oferują publikowanie utworów lektorów na płytach CD, DVD i innych nośnikach.